Aktywny system dźwięku

Aktywny układ wydechowy Maxhaust zapewnia niesamowicie realistyczne brzmienie silnika na podstawie charakterystyki pojazdu, takiej jak prędkość obrotowa czy obciążenie.
Diesel, silnik benzynowy, samochód elektryczny? Dzięki wydechowi Maxhaust, sportowy dźwięk wydechu może być słyszany również w Twoim pojeździe!

TECHNOLOGIA

Moduł Bluetooth

Doskonała integracja pomiędzy pojazdem, modułem dźwięku i aplikacją.

Za pośrednictwem magistrali CAN pojazdu, moduł Bluetooth odczytuje wszystkie istotne dane, takie jak prędkość, położenie pedału gazu, obciążenie silnika itd., przetwarza je w czasie rzeczywistym i przekazuje do modułu dźwiękowego.

Przetwarzane są również dane z przycisków pojazdu i w zależności od typu pojazdu system umożliwia sterowanie dźwiękiem za pomocą przełącznika profili jazdy takich jak np. Eco, Comfort, Sport, lub przycisków tempomatu, kontroli trakcji czy funkcji Start-Stop. Dzięki temu kontrola nad brzmieniem podczas jazdy odbywa się bezpośrednio za pomocą samochodu, bez dodatkowych pilotów czy konieczności sięgania po telefon.

Dzięki połączeniu przez Bluetooth można również zarządzać wszystkimi dźwiękami i ich licznymi ustawieniami za pomocą zaawansowanej aplikacji, dostępnej za darmo zarówno dla systemów Android jak i iOs. Aplikacja pozwala dostosować brzmienie do własnych upodobań, a następnie zapisać je w module Bluetooth.

Różne dźwięki w jednym module

Nasz moduł dźwiękowy stworzony jest do czegoś więcej! Oferuje więcej mocy, więcej dźwięków i więcej możliwości niż jakakolwiek inna jednostka!

Dzięki wysoce złożonemu algorytmowi i najnowszej technologii DSP procesor obsługuje specjalnie opracowane dźwięki, które mogą być zmieniane nawet podczas jazdy. Nasi inżynierowie opracowują realistyczne dźwięki na podstawie prawdziwych nagrań najlepszych silników na świecie.

Czyste odtwarzanie przez 4 kanały głośnikowe gwarantuje bogate, obszerne i niepowtarzalne wrażenia dźwiękowe. Efekty dźwiękowe są odtwarzane ogłuszająco realistycznie i zapewniają wrażenia, których nie będziesz chciał przegapić!

Głośno, głośniej… MAXHAUST

Więcej dźwięków

Potrzebujesz dyskretnego dźwięku? A może szukasz bezkompromisowego, wyścigowego brzmienia? Głośniki Maxhaust dostosowane są do różnych potrzeb!

Głośnik główny wchodzący w skład kompletnego zestawu jest umieszczony w stalowej obudowie i zapewnia basowy, bogaty dźwięk, który w razie potrzeby można łatwo wyregulować powyżej granicy 100 dB.

Chcesz jeszcze więcej? Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie dodatkowy głośnik:

Opcjonalny drugi głośnik główny zapewnia większą głośność i lepsze rozchodzenie się dźwięku. Można to porównać do dźwięku mono lub stereo, a drugi głośnik zapewnia lepszą charakterystykę brzmienia głównie w kwestii basu oraz głośności.

Głośnik wysokotonowy jest natomiast doskonałym dodatkiem do zestawu. Głośnik ten odtwarza wyższe tony i dodaje do dźwięków nowy, brutalny pogłos. Strzały z wydechu stają się wyjątkowo głośne i autentyczne. Co istotne, głośnik wysokotonowy można dobrać zarówno do zestawu z 1 głośnikiem głównym jak i zestawu z 2 głośnikami głównymi!

Porównaj
GŁOŚNIKI

 
Nazwa głośnika Główny 2x Główny Wysokotonowy (dodatkowy)
Miejsce montażu Bagażnik lub podwozie Bagażnik lub podwozie Podwozie
Charakterystyka dźwięku Zapewnie głośności, głębia dźwięku, basowość Wzmocnienie głośności, głębi dźwięku, basowości Wysokie tony, wzmocnienie efektów specjalnych
Poziom głośności 120dB 2x 120dB 130dB
Rozmiar ∅:210mm B:190mm
H:165mm
2x ∅:210mm B:190mm
H:165mm
∅:114mm B:90mm
H:78mm
Waga 2850g 2x 2850g 1090g

Steruj z
APLIKACJI

Dzięki połączeniu przez Bluetooth można zmieniać niezliczone ustawienia za pomocą aplikacji.
Należą do nich:

IDLE SPEED

Generowaną prędkość biegu jałowego można zwiększać i zmniejszać bez wpływu na faktyczne obroty silnika.

LOAD LOSS

Pozwala ściszyć niższy zakres obrotów, a wraz ze wzrostem liczby obrotów powoli zwiększa się również głośność. Funkcja ta nadaje brzmieniu jeszcze bardziej realistyczny charakter.

UNSTEADY RUNNING

Praca silnika na biegu jałowym jest zbyt monotonna? Przekręć nieco pokrętło i posłuchaj, jak dźwięk biegu jałowego staje się bardziej nieregularny i autentyczny!

SOUND DEPENDENT RPM

Czy prędkość obrotowa silnika powinna odpowiadać prędkości pojazdu, czy też powinna być nieco wyższa? Dostosuj ją bezpośrednio do swoich potrzeb!

MISFIRES

Kiedy powinny pojawić się strzały z wydechu? Już przy 1500 obr/min czy dopiero przy 4000 obr/min? Jak często mają być wyzwalane? To wszystko zależy tylko od Ciebie!

EQUALIZER

Oprócz tonów niskich i wysokich można również regulować natężenie dźwięku czy jego zniekształcenia.

VOLUME ADJUSTMENT

Idle and drive volume can be adjusted independently for each speaker. This allows you to precisely tune the volume levels in each area of the vehicle

Pozostałe
FUNKCJE APLIKACJI

Aplikacja potrafi jednak o wiele więcej. Oprócz funkcji pełnej diagnostyki systemu, można również bezpłatnie pobierać aktualizacje i nowe dźwięki.
Dzięki naszej unikalnej funkcji zdalnej komunikacji mamy również możliwość odczytywania danych z magistrali CAN pojazdu w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji, co pozwala nam rozwiązywać problemy lub dodawać nowe pojazdy do oprogramowania.

CITY/HIGHWAY FUNCTION

W trybie miejskim system dezaktywuje się automatycznie po przekroczeniu prędkości 75 km/h i aktywuje się ponownie, gdy tylko prędkość spadnie do 50 km/h. Funkcja jazdy po autostradzie dezaktywuje system po przekroczeniu prędkości 120 km/h i aktywuje go ponownie, gdy prędkość spadnie poniżej 75 km/h.

DEMO MODE

Chcesz korzystać z systemu bez uruchamiania silnika by zaskoczyć znajomych lub jesteś dealerem samochodowym i chcesz zaprezentować system w swoim salonie? Wystarczy podłączyć napięcie i uruchomić dźwięk w trybie DEMO!

PROFILES

Możesz tworzyć i nadawać nazwy profilom niestandardowym. Można je przypisać do danego dźwięku, a opisane powyżej funkcje również mogą być zapisywane indywidualnie dla każdego z profili.

START PROFILE

Utworzyłeś i ustawiłeś swoje profile? Możesz również ustawić z jakim profilem odpali się Twój samochód – ostatnim zapamiętanym, czy może którymś konkretnym?

Pobierz aplikację:

Pełna integracja

z pojazdem

Po co instalować dodatkowe przyciski, skoro Twój samochód jest w nie wyposażony? Po co używać pilota do sterowania, skoro to samochód może być odpowiedziany za kontrolę nad dźwiękiem.

Za pomocą aplikacji można tworzyć różne profile jazdy i przypisywać je do określonych przycisków w samochodzie.

Na przykład, w zależności od wyposażenia samochodu, można aktywować i dezaktywować dźwięk za pomocą przycisku CANCEL na tempomacie. Możliwe jest także zmienianie profili za pomocą przycisku ESP bez utraty funkcji tych przycisków.

Żadnych ograniczeń. Pełna kontrola! Nawet podczas jazdy – bezpiecznie i szybko.

INSTALACJA

Zleć to nam, lub jednemu z naszych dealerów.

Niezależnie od Twojego wyboru, my pomożemy Ci w tej decyzji.

W zależności od samochodu głośniki są instalowane w bagażniku lub pod pojazdem – zależy to od tego, ile miejsca jest dostępne w pojeździe.

Zamocowanie głośnika może wymagać więc prac spawalniczych lub wiercenia.

Instalacja systemu wymaga również połączenia z magistralą CAN, przez co polecamy montaż jedynie u Autoryzowanych Przedstawicieli Maxhaust.

Elektryczny czy hybrydowy

My również podążamy z duchem czasu. Nasze oprogramowanie obsługuje więc zarówno pojazdy spalinowe ale również w pełni elektryczne, jak i hybrydowe!
W przypadku dźwięków silnika symulujemy syntetyczne obroty i zmiany biegów na podstawie prędkości i położenia pedału gazu. Na podstawie tych wartości generujemy autentyczny dźwięk silnika, który daje wrażenia z jazdy silnikiem spalinowym.
Oprócz walorów akustycznych, bardzo ważną rolę odgrywa tu również bezpieczeństwo ruchu drogowego, ponieważ pierwsze pojazdy elektryczne nie wydawały żadnych dźwięków, a te nowsze wydają tylko cichy warkot. W ruchu ulicznym pojazdy te są słabo lub w ogóle niesłyszalne, dlatego stwarzają bardzo duże ryzyko wypadków dla pieszych i rowerzystów.

Jakość
PROSTO Z NIEMIEC

Nasze produkty są zaprojektowane oraz wytwarzane w fabryce Maxhaust w Niemczech, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować ich najwyższą jakość oraz wieloletnią trwałość.